ویژگی های مورد توجه در طراحی دفتر کار اداری کلاسیک

طراحی اداری کلاسیک مانند طراحی منزل از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی اداری کلاسیک از انواع طرح هایی است که در طراحی داخلی اداری به کار گرفته می شود.

دکوراسیون و طراحی داخلی اداری با طراح کلاسیک

 

امروزه خلق محیط های اداری زیبا و شیک در عین سادگی یکی از مهمترین دغدغه های اصلی مدیران سازمان های اداری مختلف است و در نوع طراحی داخلی اداری خود وسواس و دقت زیادی به خرج می دهند. طراحی اداری کلاسیک یکی از انواع طرح های موجود در این حوزه است که مورد استقبال بسیاری از مدیران و مسئولان اداری است که از آن در طراحی داخلی ادارای خود استفاده می کنند. لذا اگر شما قصد دارید از طراحی اداری کلاسیک برای دفتر کار خود استفاده کنید؛ ما در این مقاله اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر و مفید درباره دکوراسیون اداری و دفتر کار کلاسیک برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد؛ با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

دکوراسیون داخلی اداری کلاسیک

خلق یک محیط استاندارد و زیبا برای زندگی چه در منزل و یا محل کار بسیار مهم است. توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی خانه و محل کسب و کار باعث ایجاد حس آرامش و آسایش برای افراد ساکن در آن می شود. طراحی داخلی اداری کلاسیک یکی از انواع طرح و سبک های پرطرفدار در بسیاری از ادارات و سازمان های مختلف است که از جذابیت و ظاهری منسجم برای محیط های اداری برخوردار است.

بهتر است که بدانید، در کنار زیبایی و آرامش محیط نمی توان از اهمیت دکوراسیون و طراحی داخلی اداری در محیط های کسب و کار چشم پوشی کرد. محل کار به عنوان خانه دوم افراد که زمان بسیاری را در طول روز در آن سپری می کنند بسیار مهم است. لذا ایجاد محیط های با طراحی اداری کلاسیک زیبا و جذاب علاوه بر تقویت روحیه و انرژی کارکنان در محل کار خود، نوعی احترام برای شخصیت مراجعه کنندگان آن محل نیز فراهم کرده و تاثیر به سزایی در جذب مخاطبان و رونق کسب و کار دارد.

دکوراسیون و طراحی اداری کلاسیک یکی از انواع سبک های طراحی است که افراد زیادی آن را برای محل کار خود انتخاب کرده و به کار می گیرند. اگرچه عده بسیاری از افراد جامعه برای جذابیت و ظاهر محیط کار خود اهمیت زیادی قائل نمی شوند اما  طراحی فضای اداری کلاسیک کمک خواهد کرد تا علاوه بر جذابیت محیط های اداری، روحیه کارکنان آن محیط اداری را بالا برده و همچنین انرژی آنها را برای رونق بیشتر کسب و کار و ارائه خدمات افزایش می دهد.

نکات مورد توجه در یک دکوراسیون اداری کلاسیک شیک

طراحی داخلی فضای اداری کلاسیک نیز مانند سایر طرح ها نکات قابل توجهی را به دنبال خود دارد که دقت بر روی هر یک از آنها می تواند نقش بسیار تاثیرگذاری را بر جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر محیط فراهم آورد. از جمله نکات مورد توجه می توان در طراحی داخلی دفتر اداری کلاسیک می توان به آنها اشاره کرد: رنگ غالب محیط ( دیوارها، کفپوش ، مبلمان، شومینه و قفسه ها و…. ) در دکوراسیون اتاق کار اداری کلاسیک معمولا الهام گرفته از طبیعت و گرم و روشن بوده، نورگیری آن مناسب و همچنین انتخاب و نحوه چیدمان وسایل اداری همچون میز و قفسه ها و صندلی ها متناسب با ابعاد فضا و رنگ محیط صورت می گیرد.

دقت داشته باشید که انتخاب نوع رنگ و نحوه چیدمان علاوه بر اینکه در نظم محیط کار شما تاثیر می گذارد، باعث می شود ابعاد آن محیط نیز بزرگتر یا کوچکتر نشان داده شود. همچنین از تاثیر روانشناسی رنگ بر روحیه و خلق و خوی افراد نیز نمی توان غافل شد. به طور کل استفاده از رنگ هایی با تنالیته تیره محیط کار را از دید مخاطب کوچکتر و برعکس آن یعنی بکارگیری رنگ های روشن محیط کاری را بزرگتر جلوه خواهد دارد. همانطور که در قبل نیز به آن اشاره شد، افزایش روحیه و انگیزه در کارکنان برای ادامه کار خود در طول روز با انرژی و دقت بیشتر و همچنین احترام قائل شدن برای شخصیت مراجعه کنندگان و ایجاد یک نگرش مثبت به آن محل در کنار خلق یک محیط زیبا و شیک از دیگر نکات با اهمیتی است که باید بدان توجه شود.

لذا برای اینکه طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک در عین سادگی، از نظر مخاطبین شیک، زیبا و مدرن به نظر برسد، رنگ به عنوان یک عنصر بسیار پرکاربرد و موثر شناخته می شود. محیط های اداری که در طراحی داخلی آنها از رنگ های ساده و روشنی نظیر زرد و سفید برای کاغذ دیواری، کفپوش، مبلمان و پرده ها استفاده شده، علاوه بر شیک و بزرگتر نشان دادن محیط داخلی روحیه افراد را نیز بالا می برد. همچنین بکارگیری رنگ های شاد باعث ایجاد احساس شادی و نشاط در روحیه افراد حاضر در آن مکان می شود.

انتخاب میز و صندلی استاندارد، نورگیری طبیعی اتاق از پنجره ها با روشنایی مناسب و همچنین استفاده از گل های طبیعی و تزئینی در دکوراسیون اتاق کار اداری کلاسیک ضمن جذابیت آن مکان، به سلامتی و ایجاد حس آرامش و تمرکز در افراد حاضر در آن اتاق برای انجام وظایف خود کمک زیادی خواهد کرد. همچنین استفاده از مبلمان راحت و مناسب در طراحی اداری کلاسیک باعث می شود که آن محل شیک و رسمی به نظر رسیده و جایی بسیار کم را اشغال کند.

ویژگی های مورد توجه در طراحی دفتر کار اداری کلاسیک

خلق محیطی گرم و صمیمی در کنار استفاده از مبلمانی از جنس چوب و توجه نقطه کانونی اتاق بدون شک اصالت آن محیط را نشان داده و از ویژگی های طراحی اداری کلاسیک است. در طراحی دفتر کار اداری کلاسیک درست مانند معماری یونان و رم برای ویژگی های نظیر ایجاد حس تعادل بصری، تقارن و هماهنگی، تکرار اهمیت بسیاری قائل شده و در جزئیات و ظرافت دکوراسیون اتاق ها نیز دقت بسیاری خواهد شد. استفاده از درب های شیشه ای، شیشه های رنگی و همچنین خطوط عمودی و افقی تداعی کننده شخصیتی خاص برای آن فضا است.

آینه کاری، شومینه و ستون در کنار تزئینات معمارانه و حذف دوگانگی ها از دیگر فاکتورهای اساسی در  طراحی اداری کلاسیک است. طیف رنگی مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی اداری کلاسیک باید آرام و گرم بوده و نوعی حس آرامش و دنجی را در فضا ایجاد کند. این رنگ ها غالبا شامل رنگ هایی نظیر هلویی، نقره ای، بژ، کرم، خاکستری، طلایی، زیتونی و قرمز و یا رنگ هایی زرد، آبی، سبز و قهوه ای با ملایمت بیشتر، خاکستری مات یا قرمز مایل به صورتی می باشد.

قیمت طراحی داخلی و دکوراسیون اداری کلاسیک

 با توجه به نوسانات بازار ارز، اصولا قیمت طراحی داخلی فضای اداری کلاسیک به فاکتورها و عوامل بسیار زیادی بستگی خواهد داشت. بنا به سلیقه و توان مالی مشتری و تجربه طراح لیستی از طرح های مختلف در اختیار آنان قرار گرفته و با توجه به هزینه ای که بابت نوع مبلمان، میز و صندلی و کاغذ دیواری صرف خواهد شد؛ قیمت نهایی در طراحی اداری کلاسیک محاسبه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *